Teden otroka

V času od 7. do 13. oktobra je v Vrtcu Mehurčki potekal teden otroka. Letošnja tema nosi naslov “Otrok, nepopisan list”. Sprašujemo se: ali lahko najdemo vzporednice med otroštvom nekoč in danes? Način življenja, vzgoja, tehnologija so se spremenili, vendar ostaja nespremenjeno bistvo “biti otrok”.

Skozi teden so potekale različne dejavnosti. Jesen smo izkoristili za obisk gozda in nabiranje jesenskih plodov. Dandanes imajo otroci na voljo vse mogoče igrače, a najboljše igrače so lahko najbolj enostavni materiali iz vsakdanjega življenja – nestrukturirani materiali. Zato smo otrokom ponudile različne materiale za igro (kartonaste škatle, tulce, lesene kocke, nabrane jesenske plodove, palice, blago…). Obudili smo stare ljudske pesmi in igre. Obiskal pa nas je tudi harmonikaš Peter (Rojc harmonike), ter zapeli nekaj starih ljudskih in tudi novodobnih pesmi.

Več o projektu Zveze prijateljev mladine na tej povezavi.